15 mar 2016

Stwórz herszta, wygraj grę! - konkurs

Konkurs goni konkurs, nagrody gonią nagrody. Po ilości zgłoszeń widzę, że Wam się to podoba, zatem nie zamierzamy stopować. Zapraszamy do kolejnego konkursu, tym razem bardziej rozbudowanego.
Jakiś czas temu recenzowaliśmy świetną grę Kacper Ryx i Król Żebraków (recenzja tutaj). Sterta Gier jest patronatem tejże gry i jest to pierwszy tytuł, w którym możecie zobaczyć nasze logo. Ale kończąc chwalenie się przejdźmy do rzeczy. W Kacprze wcielamy się w role XVI wiecznych hersztów band grasujących w Krakowie. Każdy z nich ma swoją własną historię i symbol, którym się posługuje, a wszystko to opisane zostało w specjalnym opowiadaniu Mariusza Wollnego (tytuł taki sam jak gra).

I tu rodzi się konkurs. Otóż Waszym zadaniem jest stworzenie indywidualnej postaci swego herszta, nadanie mu przezwiska oraz wymyślenia krótkiej historii o jego kryminalnej przeszłości, o tym w jakim przestępczym fachu się wyspecjalizował oraz o tym jak doszło do tego, że stworzył swój własny gang. Do tego polecamy wymyślić jakiś ciekawy symbol, którym Wasz gang będzie się posługiwał. Pamiętajcie, że wszystko musi dziać się w realiach XVI-stego wieku! Co w zamian? Otóż każdy kto wyśle opowiadanie będzie brał udział w walce o egzemplarz gry Kacper Ryx i Król Żebraków, ufundowany przez jej twórców. Dodatkowo każdy kto dołączy logotyp swojego gangu, weźmie udział w walce o opowiadanie Mariusza Wollnego!

Poniżej przedstawiamy Wam przykładowe historie dwójki hersztów występujących w grze. 

SWOJAK – bezwzględny bandyta o zwierzęcej sile, ale niegłupi, niezwykle przebiegły i obdarzony szóstym zmysłem, albo prawdziwie zwierzęcym instynktem pozwalającym mu wywęszyć każde niebezpieczeństwo. Tylko na początku kariery dał się złapać na gorącym uczynku: dwukrotnie oszelmowany (kat obciął mu oboje uszu, dlatego nosił długie włosy), za trzecim razem został powieszony, ale sznur się urwał (przekupiony przeze mnie kat naciął sznur), więc został ułaskawiony. Wtedy uwierzył, ze jest nieśmiertelny. Uczyniłem go swoim ochroniarzem oraz egzekutorem i windykatorem długów. Swojak zawdzięcza imionisko temu, że jest urodzonym wyrzutkiem (z matki nierządnicy i ojca złodzieja). Uchodzi za mojego naturalnego sukcesora gdyby coś miało mi się stać. Mistrz okutej pałki, po utracie w bójce prawej dłoni, zamiast haka obstalował sobie sztylet i odtąd stał się jeszcze bardziej przerażającym i niebezpiecznym zabójcą.

RAJFURKA – nieco już podstarzała kokota, wdowa po rajcy, którego otruła, by zająć się tym, co lubiła najbardziej – kurestwem. W swoim domu urządziła luksusowy zamtuz, czy raczej, jak sama wolała go nazywać (od określenia bordello, które razem z warzywami zadomowiło się w Polsce wraz z przybyciem królowej Bony do Krakowa) – burdel. Dlatego nazywana jest Burdelmamą lub pieszczotliwie Mamuśką. Ponieważ zatrudnia najpiękniejsze (choć bardzo drogie) dziewczyny, z jej usług korzystają bardzo bogaci i wpływowi ludzie – patrycjusze i magnaci, przy okazji osłaniając jej proceder. Wybranym klientom świadczy usługi osobiście, jest bowiem wciąż ponętna i bardzo doświadczona w swoim fachu. Ma w kościele Mariackim wykupioną na stałe swoją stallę i wielkie datki na kościelne potrzeby, ciesząc się wielkim społecznym szacunkiem.

Będzie nam niezmiernie miło jak polubicie również nasze fanpage: Sterta Gier i Kacper Ryx i Król Żebraków
Wzięcie udziału w konkursie wiąże się z zaakceptowaniem regulaminu konkursowego. 

Regulamin konkursu:

  1. Z uczestników, którzy wyślą prace zgodne z tematyką wyłoniony zostanie zwycięzca. W wyborach udział będą brały osoby zarówno ze Sterty Gier jak i twórcy.
  1. Organizatorem konkursu jest portal Sterta Gier, a nagrody zostały ufundowane przez twórców gry oraz wydawnictwo Jama
  1. Odpowiedzi można przesyłać na:  konkursstertagier@gmail.com w temacie wpisując Konkurs - Herszt.
  1. Warunkiem odbycia się konkursu jest przynajmniej 10 zgłoszeń.
  1. Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo oraz ich imię i nazwisko lub pseudonim zostaną podane na profilu Facebook
  1. Wzięcie udziału w konkursie wiąże się z akceptacją wykorzystania danych (imię i nazwisko, bądź pseudonim) przez organizatora konkursu oraz ze zgodą na publikacje nadesłanych prac.
  1. Konkurs trwa od 15.03.2016 do 31.03.2016. Ogłoszenie wyników do dwóch tygodni od zakończenia konkursu.
  1. Jeżeli po 5 dniach po ogłoszeniu wyników, zwycięzca nie prześle swoich danych do wysyłki to pierwszą nagrodę otrzyma osoba z drugiego miejsca, a drugie miejsce zostanie wylosowane ponownie.
  1. Wysyłką nagrody zajmuję się wydawnictwo Jama, przesyłka jedynie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
  1.  Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive