28 cze 2017

Wyniki konkursu Wygraj ze Stertą! vol.2

Konkurs był dość zacięty i otrzymaliśmy aż 147 zgłoszeń. Nie spodziewaliśmy się, aż takiego odzewu z Waszej strony, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. W zgłoszeniach zadawaliście wiele pytań, postanowiliśmy, więc wybrać kilka i na nie odpowiedzieć.

Jednak najpierw to, na co najbardziej czekacie czyli wyniki! 

Otóż pierwsze miejsce czyli aż 5 gier otrzymuje: Monika Murat (na długi wyjazd Tokaido, a na szybki imprezówki takie jak Imago czy Tajniacy).

Drugie miejsce, czyli 4 gry, przekazujemy: Łukasz Szulgit (na długi wyjazd Robinson Crusoe, na szybki – Gejsze).
Trzecie miejsce, czyli 3 gry, przekazujemy: Tomasz Sikora (na długi wyjazd Eldritch Horror, a na szybki Red7).


Dodatkowo chcielibyśmy wyróżnić:
Marysia (wr****ysia@wp.pl)
Betine 
Pegzi
Witek (ale.****@interia.pl)

W ramach wyróżnienia zostaną przesłane gry. Wszyscy zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo. Pierwsza trójka wybiera gry z całego pakietu, a pozostałym wyróżnionym gry zostaną wysłane losowo.Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich sponsorów, dzięki którym ten konkurs miał racje bytu! No i dzięki Wam za tak duże zaangażowanie!

Czy jest możliwe pojawienie się opcji skalowalność gry zależnie od ilości graczy?

W naszej ocenie na końcu każdej gry wpisujemy jak się gra skaluje na minimalną liczbę osób oraz na większą ilość. Rozbijanie na kolejne 2-3 kategorie naszym zdaniem mija się z celem. Jednak jeśli gra np. skaluje się bardzo dobrze na 3 osoby, ale na 4 już słabo, to staramy się to zamieścić w recenzji.

Może w przyszłości video recenzje?

Jest to pytanie, które pojawiło się bardzo często. Niestety nie czujemy się na siłach, by wypowiadać się przed kamerą, a dodatkowo nie mamy żadnego doświadczenia z montowaniem. Jeśli mielibyśmy robić coś w tym kierunku to chcielibyśmy to zrobić na poważnie, a do tego potrzebujemy kolejnych osób.

Jak widzicie rozwój Sterty w najbliższych latach?


Jest to pytanie dość ciężkie. Na chwilę obecną wygląda to tak: od około miesiąca do naszego zespołu dołączył Dawid, który recenzuje dla Was tytuły, a to spowoduje, że recenzje będą pojawiać się częściej. Trochę zmieniliśmy wygląd strony. Dodatkowo planujemy wrócić do serii „Planszówki ze Stertą” czyli spotkań z grami w Katowicach. A na koniec przypominamy o naszym cyklu rozmów z różnymi ludźmi związanymi z planszówkami. Na bardzo daleki okres nie mamy jeszcze konkretnych planów, ale na stronie będzie się więcej działo.

Pokazujcie się więcej na konwentach!

Tu jest głównie problem z naszą mobilnością oraz czasem. Praca nie zawsze nam pozwala na wyjazdy na konwenty, a jak już mamy wolny weekend to nie mamy transportu. Chcemy jednak się w tym temacie uaktywnić :)

Czy dział Gry komputerowy będzie dalej rozwijany?

Jest plan na dodawanie kolejnych postów do tego działu, ale na chwilę obecną wrzucamy go do kategorii „w wolnej chwili”

Ocena gier według ich ceny.

Tutaj jest ciężki temat. Po pierwsze ceny gier są bardzo różne. Po drugie ciężko nam ocenić grę według ceny, bo czy powinniśmy oceniać wartość merytoryczną i mechanikę, czy może wykonanie elementów, a może ich ilość? Zdarzają się gry, w których nic nie ma co powoduje koszty produkcji, a gra jest naprawdę świetna i kosztuje ponad 100 zł, a bywa też tak, gdzie gra jest po prostu średnia, ale zawiera wiele komponentów, których koszt produkcji bywa wysoki.

Planszówkowe wieści

Te kwestię zostawiamy dla Board Times, którzy robią to w wyśmienity sposób. My po prostu cierpimy na brak czasu i moglibyśmy pominąć jakieś ważne konkursy czy posty, a tego byśmy nie chcieli.

Jaką grę zabrałaby Sterta Gier nad morze?

Z pewnością byłyby to szybkie gry. Z pewnością jedną z nich byłby List Miłosny, który jeździ z nami wszędzie. Poza tym wzięlibyśmy Sherlocka, a jeśli wyjazd w większym gronie to Avalon. Jeśli byśmy mieli trochę miejsca w aucie to pojechaliby też Tajniacy i Terraformacja Marsa czyli dla każdego coś fajnego J


Na koniec chcieliśmy jeszcze podziękować za masę ciepłych słów, którą do nas przesłaliście oraz za to, że tak chętnie wzięliście udział w zabawie. Zapraszamy do dalszego śledzenia naszej strony!


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive