16 maj 2021

Dzieci dorosły i tworzą antidotum! - recenzja gry Zombie Teenz Ewolucja

W naszym domu gra Zombie Kidz okazała się hitem nie tylko wśród dzieci. Czy jej kontynuacja równie mocno wdarła się w nasze serca? Czy może jest to jednak odcinanie kuponów? Postanowiliśmy starannie przetestować Zombie Teenz i przedstawić Wam nasz werdykt, zapraszamy!

Zombie Teenz to kooperacyjna gra planszowa, w której wszyscy gracze starają się zrealizować dany cel. Wcielamy się w nastolatków, którzy muszą przenieść 4 skrzynki z antidotum do szkoły zanim zombie opanują 4 budynki. W pudełku z grą znajdziemy (bez spoilerów): planszę miasta, 4 skrzynki ze składnikami, 4 figurki bohaterów, 4 płytki hordy zombie, kostkę, 4 płytki opanowanych budynków, 6 kart wydarzeń, arkus naklejek, 10 zaklejonych kopert ewolucji, 4 zaklejony koperty osiągnięć, 11 plastikowych podstawek, czarną kostkę. Wykonanie? Bardzo dobre, kolorowe, przyjemne dla oka i przede wszystkim trwałe.

Zasady gry są proste i tak jak w Zombie Kidz rozwijają się wraz z rozgrywką. W recenzji opiszemy tylko podstawowe, by nie zdradzać Wam tego, jak się rozwija gra. Rozgrywka jest bardzo podobna do poprzedniej gry z tej serii – najpierw rzucamy kostką i w zależności od efektu dociągamy kartę zdarzenia lub kładziemy/przesuwamy Zombie. Następnie przychodzi tura gracza, który może wykonać 2 z trzech dostępnych akcji (może dwa razy wybrać tę samą akcję). Dostępne akcje to: ruch (na sąsiednie pole), atak na hordę zombie (usunięcie kafla zombie), przekazanie skrzynki (do gracza na sąsiednim polu lub zabranie skrzynki od bohatera z sąsiedniego pola). Jeżeli 4 skrzynki dotrą do szkoły – wygraliście. Jeżeli hordy zombie opanują budynki – przegraliście.

I tyle z zasad podstawowych. W ramach kolejnych partii gracze otwierają sekretne koperty, które zawierają przeróżne ciekawostki zmieniające, ulepszające/utrudniające rozgrywkę. Dodatkowo gracze mają możliwość realizowania misji i wyklejania tego w instrukcji, by przyspieszyć otwarcie kopert. Na stronie foxgames dostępna jest również instrukcja jak połączyć Zombie Kidz z Zombie Teenz.

Sama rozgrywka pochłonęła nas całkowicie. Najbardziej podoba nam się to, że gra się rozwija i nie jest to sztuczne. Zmieniające się warunki rozgrywki sprawiają, że gra staje się coraz ciekawsza. Chcielibyśmy móc Wam zdradzić, jak to się rozwija, jednak cenimy też to, że sami chcielibyście to odkryć. Jeżeli graliście w Zombie Kidz, to mniej więcej wiecie, czego można się spodziewać.

Zombie Teenz wkradło się w nasze serca ponownie. Gdyby nie to, że doba ma tylko 24h, to byśmy chyba wszystkie koperty otwierali tego samego dnia. Gra jest szybka, pozwala trochę pomyśleć i poplanować, idealnie nadaje się do gry z dzieciakami, ale i dorośli będą się dobrze przy niej bawić. Polecamy zarówno tę część, jak i wspominaną w recenzji Zombie Kidz!

Nazwa: Zombie Teenz Ewolucja
Wydawnictwo: FoxGames
Rok wydania: 2021
Najtaniej kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 
FoxGames
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive