8 maj 2021

Niech w Królestwach zapanuje porządek! - recenzja insertu do Królestw Północy od reDrewno

W dzisiejszym tekście przychodzimy do Was z kolejnym insertem od reDrewno. Tym razem wybraliśmy grę, w której mamy dużo dodatków i elementów, co sprawia że przetrzymywanie jej w jednym pudle bywa trudne. Mowa tutaj o wydanych, a właściwie stworzonych, przez Portal Games Królestwach Północy.

Postanowiliśmy wybrać insert do gry Królestwa Północy , gdyż jesteśmy fanami tej gry i mamy do niej dodatki, a trzymanie ich zakoszulkowanych w podstawowym pudle było niemożliwe. Dodatkowo ekipa z reDrewno wykorzystała wyjmowaną tackę z oryginalnej wypraski, co jest dużym plusem, gdyż zdecydowanie spełnia ona swoją rolę.

Drewniany insert od reDrewno do gry Królestwa Północy składa się z: dużego pojemnika na karty klanów, 2 pojemników na karty, pełniących od razu funkcję podajników, 2 małych pojemników na żetony i znaczniki, 2 małych pojemników na żetony statków, 11 przekładek na karty, instrukcji składania. Wybraliśmy opcję sklejki, a o porównaniu sklejki z HDFem możecie poczytać TUTAJ.

Samo składanie zeszło nam błyskawicznie i uwinęliśmy się w około 40 minut. Potem przyszła zabawa z układaniem. I zgodnie z tym, co zapowiada producent, do insertu wchodzi gra podstawowa oraz 4 dodatki. Wszystkie posiadane przez nas karty są zakoszulkowane i nie ma problemu z miejscem w insercie, choć kolejny dodatek (jeśli takowy wyjdzie po Królach Egiptu) już się nie zmieści.

Do samego insertu nie mamy żadnych zastrzeżeń. Jest on wykonany z głową, wszystkie „wrażliwe” elementy są przykryte, na górę wchodzi jeszcze plansza oraz wszelakie instrukcje, więc nic nie lata w pudełku. Udało się również zmieścić kafelki i karty promocyjne dodawane przez Portal Games, więc teraz wszystko ma w pudełku swoje miejsce.

Jak zwykle polecamy Wam inserty od reDrewno, ponieważ dzięki nim panuje porządek w pudełkach. Największe dla nas atuty to możliwość zmieszczenia wszystkich dodatków w jednym pudełku oraz znacznie przyspieszone rozkładanie gry. Polecamy Wam ten insert (dostępny TUTAJ) oraz zapraszamy do lektury innych insertów które już dla Was sprawdzaliśmy

- Insert do gry Aquatica + Mroźne Wody

- Insert do gry Terraformacja Marsa

- Porównanie materiałów: HDF vs Sklejka

 


 

Serdecznie dziękujemy reDrewno za wysłany insert!

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive