12 paź 2023

Załóż słuchawki i trop przestępców! - recenzja gry Tracks

Mieliśmy już gry detektywistyczne. Mieliśmy już gry na spostrzegawczość. Mieliśmy już gry z aplikacją. Teraz, parafrazując klasyka, z ich połączonych mocy powstała nowa gra wydawnictwa Muduko pod tytułem Tracks!

Tracks to dźwiękowa gra detektywistyczna przeznaczona dla 1-6 graczy w wieku 12+. W grze wcielicie się w świeżo upieczonych policjantów, którzy właśnie ukończyli akademię. Specjalnie dla Was na polecenie burmistrza otwarto nową sekcję policji, która będzie podsłuchiwać przestępców, aby wzrosło bezpieczeństwo w mieście Siren Bay. Ściągnijcie zatem aplikację, posłuchajcie przebiegu wydarzeń i przestudiujcie mapę, żeby wskazać aktualną lokalizację bandziorów i wysłać tam patrol policji.


W średniej wielkości pudełku znajdziecie rozkładaną mapę miasta, broszurkę reklamującą obiekty turystyczne, karty monitoringu, oraz folder policyjny zawierający krótką instrukcję do gry wraz z aktami spraw, które będziecie musieli rozwiązać. Jak dla nas pudełko mogło być odrobinę mniejsze, na pewno wszystko by się zmieściło. Elementy gry są wydrukowane na grubszym papierze i bez problemu wytrzymają wiele partii. To, co nam przypadło do gustu to nazewnictwo ulic miasta Siren Bay. Każda ulica, bulwar czy też skwer został nazwany imieniem postaci filmowej, tytułem filmu/serialu bądź aktora. Ukłon w stronę kinomaniaków!

A zasady gry Tracks są bardzo proste. Czeka na Was 15 spraw kryminalnych do rozwiązania, ale pamiętajcie - najpierw pobierzcie specjalną aplikację do gry. Następnie weźcie z pudełka odpowiednią kartę sprawy i przeczytajcie jej opis fabularny. Rozłóżcie też plan miasta na środku stołu i przygotujcie karty monitoringu. Teraz wybieracie korespondującą sprawę w aplikacji i słuchacie nagrania ze sceny zbrodni i tego, co się działo dalej. Po odtworzeniu aplikacja wyświetli pytanie, na które będziecie musieli odpowiedzieć, aby rozwiązać sprawę. Jest to pytanie o miejsce docelowe, do którego uciekły zbiry (z porwaną osobą, łupem itd.). Słuchając nagrania oraz korzystając z dostępnych wskazówek (polecamy czytać uważnie karty spraw) staracie się odtworzyć trasę przejazdu bandziorów, by finalnie spróbować odpowiedzieć na pytanie w aplikacji. Jeśli trafiliście w poprawną lokazję, to super! Źli przestępcy trafią dzięki Wam do więzienia. Jeśli odpowiedzieliście niepoprawnie, możecie kontynuować śledztwo lub zobaczyć rozwiązanie w menu. W podobny sposób musicie rozwiązać 15 policyjnych spraw czekających na Was w pudełku z grą. Możecie rozwiązywać sprawy w dowolnej kolejności, jednak twórcy sugerują, aby robić to po kolei, aby w pełni się nacieszyć tym tytułem.

Tracks to ciekawa i obowiązkowa pozycja dla osób, które lubią klimaty detektywistyczne. Mechanika gry jest bardzo prosta, jednak rozgrywka i tropienie zbirów słuchając nagrania, dają pole do wykazania się. Musicie współpracować, rozmawiać, obserwować mapę miasta i wnioskować by wspólnie dojść do rozwiązania sprawy!

Grę polecamy ze względu na szybką rozgrywkę. Jasne, wszystko zależy od Was, ale uśredniając potrzeba około 15-20 minut na sprawę. Jest to świetny tytuł, w którym będziecie zarówno ćwiczyć swoją spostrzegawczość, jak i poczujecie zastrzyk adrenaliny, wczuwając się w rolę policjantów. Jeśli szukacie ciekawej (choć jednorazowej, ze względu na poznane odpowiedzi) gry, w której przyjdzie Wam główkować, być mega uważnym i jednocześnie szybkim, to zdecydowanie spodoba się Wam ten tytuł.

Nazwa: Tracks
Wydawnictwo: Muduko
Rok wydania: 2023
Grę kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Muduko za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive