17 paź 2023

Zapraszamy do pokoju Gryfonów! - recenzja zestawu LEGO 76409 Harry Potter Flaga Gryffindoru

Na nasze stoły wracają LEGO, tym razem wracamy do uniwersum Harrego Pottera. W nasze ręce, dzięki współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl, trafił zestaw numer 76409 Flaga Gryfindoru. Czy po serii LEGO książek, serca fanów zostaną podbite przez Flagi? Sprawdźmy!

LEGO 76409 Harry Potter Flaga Gryffindoru to zestaw składający się z 285 elementów, z których zbudujemy otwieraną flagę Gryffindoru wraz 3 figurkami: Harrego, Nevilla i Angeliny. Wykonanie jak zwykle na najwyższym poziomie, ale przyjrzyjmy się detalom.

Zacznijmy od figurek. Jak już wspominaliśmy dostajemy trzy. Pierwsza z nich – Harry – tym razem jest w wersji w rozpiętym mundurku szkolnym pod którym widać jego krawat w kolorach domu. Neville jest w odświeżonej wersji i jest w czarnych szatach spod których również widać krawat. Angelina czyli nowość wśród figurek przedstawiona jest w czerwono złotym swetrze Gryfindoru. Każda z postaci ma oczywiście swoją różdżkę.

Jeżeli chodzi o pozostałe elementy to z klocków budujemy rozkładaną flagę, w środku której znajduje się pokój wspólny Gryffindoru. Największą atrakcją jest tutaj tablica soczewkowa, czyli coś co kojarzymy z naszych młodzieńczych lat. Dzięki niej pokój staje się bardziej dynamiczny ponieważ poruszają się schody, w kominku widać Syriusza, portret się porusza, zmienia się puchar za złotym zniczem.

Inne elementy są również bardzo ciekawe i dobrze wykonane. Mamy bardzo wiele detali, w środku znajdziemy okno przedstawiające wieżę Hogwartu, mamy kanapy, biurko do pisania listów, szachownice, fotele, kanapy, świeczki, złoty znicz i to co najbardziej nas urzekło – miecz Gryfindora, który jest wykonany z dużą liczbą detali. Po zamknięciu możemy nawet ową flagę powiesić!

Podsumowując - LEGO 76409 Harry Potter Flaga Gryffindoru to zestaw, który usatysfakcjonuje każdego fana uniwersum młodego czarodzieja. Bardzo duża liczba szczegółów, tablica soczewkowa, ciekawe figurki, możliwość powieszenia flagi to zdecydowanie bardzo duża gratka dla fanów Harrego Pottera. Polecam!

 

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 

 

 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive