23 paź 2023

Wraz z Lukiem stań naprzeciw Szturmowcom! - recenzja zestawu 75324 Atak Mrocznych Szturmowców

Po zwykłych zestawach z pojazdami, przyszedł czas na coś innego ze świata Star Wars. Tym razem w naszych rękach, dzięki współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl wylądował zestaw LEGO 75324 Atak mrocznych szturmowców, czyli pewnego rodzaju diorama. Czy warto?

LEGO Star Wars 75324 Atak mrocznych szturmowców to zestaw składający się z 166 elementów. Najważniejszymi z nich jednak okażą się figurki, ale o tym napiszemy później. Zestaw ten ma cenę katalogową 159,95zł i naszym zdaniem jest wart swojej ceny (w sklepach po 120-130zł). W zestawie otrzymujemy 4 figurki – 3 mrocznych szturmowców, którym naprzeciw staje Luke Skywalker. Wszystko odbywa się w scenie znanej z serialu Mandalorianin.

Sama budowa idzie sprawie i gładko. W zestawie otrzymujemy 3 ruchome elementy, a pierwszy z nich to winda dla Luka, którą możemy obracać, by jego wejście do walki było jeszcze bardziej efektowne. Po wejściu na pole bitwy, możemy naszego protagonistę przełożyć na obrotowy klocek, dzięki czemu atakuje on szturmowców. Dodatkowo, na trzecim ruchomym elemencie, możemy poruszać jednego ze szturmowców w przód i tył, co sprawi że Luke może go uderzyć mieczem, lub możemy odegrać scenę odpychania mocą. Jest to bardzo fajne, móc powrócić do dziecięcych lat i wraz z pociechami odgrywać scenki.

Na początku wspomnieliśmy, że najważniejsze będą tutaj figurki. Mroczni Szturmowcy wykonani są świetnie, odwzorowanie jest bardzo dobre, więc nie zdziwie się jeśli ludzie będą kupować zestaw tylko do figurek. Podobnie jest z Lukiem, który prezentuje się w swojej czarnej pelerynie i kapturze, jedną rękę ma czarną (z wiadomych powodów), a wszystko kontrastuje się z zielonym mieczem świetlnym.

Zestaw LEGO Star Wars 75324 Atak mrocznych szturmowców, jest warty docenienia również za swoje walory bawialniane. Jak już wcześniej wspomniano – można tutaj odegrać wiele różnych scen, co jest dużym plusem. Do tego świetnie wykonane figurki i diorama, która na półce prezentuje się całkiem nieźle – naszym zdaniem nic tylko brać!

 

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 

 

 

 

 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive