21 maj 2015

Auta z Disney PIXAR w nowej grze Cartamundi! - recenzja gry CarsChyba każdy z nas kojarzy bajkę Auta od Disney PIXAR. Wydawnictwo Cartamundi stworzyło grę na podstawie tego hitu, w której wcielamy się w rolę rajdowca!

Cars to gra karciana typu ShuffleCard. Opisywałem już tego typu grę, którą była Monopoly Deal Disney. Dla przypomnienia powiem, że jest to gra, którą można urozmaicić dedykowaną aplikacją na telefon/tablet, która wprowadza nowe możliwości w grze.

O co w tym wszystkim chodzi? Dostajemy 43 karty wyścigu, 12 kart trasy i 12 kart Cars Racer. Z kart trasy ustawiamy 2 podłużne i równolegle do siebie drogi i wybieramy swoją trzyosobową drużynę. Kart samochodów mamy 12, więc maksymalna ilość graczy ogranicza się do 4. Ustawiając swoje samochody na polu startowym w kolejności zgodnej z instrukcją, możemy rozpocząć grę. 
Każdy gracz otrzymuje 3 karty wyścigu, które wpływają na to, jak szybko będziemy poruszać się po trasie. Za pomocą kart możemy przemieścić się o jedno lub dwa pola, wysłać auto przeciwnika do serwisu lub wyminąć stojące przed nami samochody.
W swojej turze możemy zagrać dwie z trzech kart, a na jej końcu dobieramy karty tak, aby mieć ich 3. Gdy dojdzie do sytuacji, że nie możemy zagrać żadnej karty z ręki to możemy je wymienić (wszystkie 3) i zagrać te, które właśnie dobraliśmy na rękę. Jeżeli nadal nie mamy możliwości ruchu to przepada nasza kolejka. Ważną regułą gry jest też zakaz zmieniania trasy oraz zatrzymywania się na polu, na którym stoi inny samochód.

Wyżej wymienione zasady to podstawowa wersja gry. Gdy ściągniemy aplikacje na nasz telefon/tablet, rozgrywkę możemy trochę urozmaicić. Przede wszystkim zmienia się nasza trasa: nie jeździmy już po drodze prostej, tym razem podróżować będziemy wokół naszego urządzenia. Jest to możliwe dzięki dwustronnym kartom trasy. Na naszym telefonie pokazują się różne ikony, które symbolizują przyspieszenia jak i spowalniacze, które urozmaicają grę.

Wykonanie gry jest dobre. Karty prezentują się bardzo ładnie, na ilustracjach zobaczymy bohaterów bajki. Są zrobione ze zwykłego, cienkiego plastiku, ale nie przeszkadza to w niczym, gdyż charakterystyka gry nie uwzględnia rzucania kartami, więc nie ma potrzeby, aby robić je z twardszego materiału. Karty samochodów są przezroczyste i mają wypustki, dzięki którym możemy przesuwać je po trasie bez potrzeby ciągłego ich podnoszenia.

Mnie gra się bardzo spodobała. Jest pewna losowość dotycząca kart, które otrzymamy na rękę, ale ważne też jest to, jaką obierzemy taktykę i których kart użyjemy. W wersję z aplikacją gra się lepiej w więcej osób. Dzieciom zdecydowanie spodoba się ta gra, szczególnie ze względu na prostotę instrukcji oraz obrazki aut, które będą z pewnością kojarzyć z bajki. Dobra zabawa, chęć kolejnych partii i duża dawka dobrego humoru to nieodłączne elementy tej gry! Polecam!
Nazwa: Cars

Wydawca: Cartamundi

 Rok wydania: 2015

 Edycja: pierwsza

 Sugerowana cena: 29,99 zł

 Ocena: 8,5/10  


Dziękuję serdecznie wydawnictwu Cartamundi za udostępnienie gry

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive