26 maj 2015

Daj się zabrać do Krainy Lodu - recenzja gry Kraina Lodu


Kolejna gra wydawnictwa Cartamundi, która wprowadzi Was w świat bajek Disneya. Kraina Lodu to gra na podstawie bajki Disneya o tym samym tytule.

Kraina lodu to kolejna gra z cyklu Shuffle Card wydawnictwa Cartamundi. Dla przypomnienia - shuffle Card to seria gier, w której poza klasyczną rozgrywką karcianą, graczom udostępniona zostaje również aplikacja w systemach iOS/Android, dzięki której można urozmaicić grę o nowe warianty.

W tej produkcji mamy do czynienia z postaciami z bajki studia Disney. W pierwszej kolejności wybieramy swoją postać. W wariancie dla dwóch i trzech osób wybieramy dwóch bohaterów, a w przypadku czteroosobowej rozgrywki, każdy bierze po jednej karcie postaci. Każdy z bohaterów ma swój unikalny kolor, dzięki któremu będzie zbierał punkty.
Następnie do naszej dyspozycji są karty rozpoczynające rozgrywkę. Tasujemy je i wybieramy jedną, którą kładziemy na środek stołu. Zawierają one cztery połówki płatków śniegu. Na stole, w pobliżu karty startowej, powinien się znajdować stos kart do gry, z których każdy z graczy pociąga w swojej kolejce jedną i próbuje ją dołożyć tak, aby stworzyć cały płatek śniegu, w takim samym kolorze jak jego postać.Karty są dwustronne, więc możliwości jest wiele. Za każdy skompletowany płatek śniegu, w kolorze naszego bohatera, dostajemy jeden punkt. 
Wyjątkiem jest chwila, gdy na karcie, którą wykładamy, bądź na tej do której dokładamy, znajduje się lodowy zamek Elsy. Wtedy otrzymujemy dwa punkty, a w przypadku dwóch zamków – cztery. I oto całe zasady gry.

Wykonanie gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Ilustracje na kartach świetnie odwzorowują postacie z bajki Kraina Lodu, mają świetną kolorystykę i są wykonane z bardzo dobrego materiału. Z pewnością spodobają się dzieciom, dzięki postaciom bajek Disneya, przyciągającym wzrok obrazkom i zróżnicowaniu barw.

Wspomniałem wcześniej o aplikacji na telefon. W tym przypadku, zmienia ona trochę styl gry. Wykładamy 16 kart gry na stół, wybieramy postacie, a następnie kompletujemy płatki. Dodatkowo w momencie ułożenia płatka z zamkiem Elsy, używamy aplikacji do dodatkowego liczenia punktów.

Powiem szczerze, że moje oczekiwania wobec tej gry nie zostały do końca spełnione. Rozgrywka toczy się w przyjemny sposób, jednak nie wciągnęła mnie za bardzo. Dodatkowo myślałem, że aplikacja trochę podratuję tę sytuację, ale niestety nie miało to miejsca. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, do kogo kierowana jest ta gra. 
Odbiorcami tej produkcji są przede wszystkim dzieci. Idąc w tym kierunku, postanowiłem pokazać grę dzieciakom w wieku 7-11 lat. Byli oni nią zafascynowani, a przez pierwsze kilkanaście minut oglądali karty, które się im bardzo spodobały. Reguły proste, więc szybko pojęli o co chodzi i zaczęła się zabawa.

Bardzo wysoki poziom wykonania kart, świetne ilustracje, idealna kolorystyka. Gra jest idealna dla dzieciaków, w starszym gronie może się raczej nie sprawdzić. Tytuł ten polecam szczególnie rodzicom, którzy chcą sprawić swoim dzieciom niezłą frajdę, gdyż dla nich Kraina Lodu to coś więcej niż nam się wydaje.Nazwa: Kraina Lodu

Wydawca: Cartamundi

 Rok wydania: 2015

 Edycja: pierwsza

 Sugerowana cena: 29,99 zł

 Ocena: 7,5/10  


Dziękuję serdecznie wydawnictwu Cartamundi za udostępnienie gry 
www.cartamundi.com


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive