16 lis 2015

Kacper Ryx i Król żebraków ufundowany! - podsumowanie kampanii na wspieram.to

A więc stało się! Autorzy gry Kacper Ryx i Król Żebraków uzbierali wymaganą kwotę na portalu wspieram.to i wydają grę! Udało się również uzbierać fundusze na kilka ulepszeń.

 Kacper Ryx i Król Żebraków to  gra przenosząca nas w realia XVI wiecznego Krakowa, w którym toczy się wojna o miano tytułowego Króla Żebraków. O samej  grze już Wam pisałem, skupmy się więc na przebiegu kampanii.

Rozpoczęło się skromnie, ale po pierwszym tygodniu gra osiągnęła 54% wymaganej kwoty. Zapowiadało się, że wszystko pójdzie świetnie i sięgnie się nawet po ostatnie progi dodatkowe, jednak po upływie drugiego tygodnia było zaledwie 60%.
Czy zaczęły się wątpliwości? Otóż nie. Najwięcej wpłat bowiem przypada na ostatnie dwa tygodnie kampanii, toteż twórcy gry spali spokojnie. Po czwartym  tygodniu zbiórka zyskała kolejne 6% i osiągnęła 20.000 z wymaganych 30.000. Do końca akcji zostało wtedy dwa tygodnie i serca zaczęły bić mocniej. Uda się czy nie? Zmobilizujemy ludzi? Wydamy grę?

Kolejne dni również się dłużyły. Wpłaty co prawda były, ale wpływały powoli. Próg 75% został osiągnięty dopiero 4 listopada, a do końca kampanii pozostało jedynie 11 dni. Po dojściu do około 90% zbiórka jakby stanęła. Dopiero 11 listopada, na 4 dni przed końcem stało się coś na co wszyscy czekali. Osiągnięty został próg 104%, a to wszystko dzięki sklepowi Dragonus, który wykupił pakiet hurtowy. Ogólna radość z udanej kampanii nie przeszkodziła twórcom w dalszym namowom na wspieranie i odblokowywanie kolejnych progów dodatkowych.
Na dwa dni przed końcem kampanii osiągnięto 108%, a do pierwszego progu dodatkowego brakowało 50zł. Jeszcze tego samego dnia udało się osiągnąć wymaganą kwotę i odblokować pierwszy próg. Gdy wydawało się, że na tym zbiórka się skończy, do boju znów poszedł pakiet hurtowy i do odblokowania drugiego progu potrzeba było jedynie 80zł. I również to udało się osiągnąć. Na koniec wpłynęło jeszcze kilka wpłat i zbiórka zakończyła się sukcesem uzyskując 127% wymaganej kwoty!

Tak o to gracze ufundowali sobie i wszystkim świetną grę planszową. Dzięki wspieram.to zyskamy nie tylko wspaniałą grę, ale również dodatkowe plansze hersztów oraz kafelki lokacji. Uwierzcie mi, że warto było wesprzeć tę grę!

Jak się będzie grało? Czy rzeczywiście będzie to wielki sukces i nie będziecie mogli się od niego oderwać? Dowiecie się już niedługo, gdyż wstępnie gra planowana jest na przełom grudnia/stycznia!

Więcej poczytacie na stronie Kacper Ryx i Król Żebraków
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive