29 lis 2015

Wywiad z jednym z twórców Loży Szyderców!


Ostatnio udało mi się spotkać z jednym z twórców gry Loża Szyderców – Wiktorem Łabą. Pogadaliśmy o grze, zbiórce i dalszych planach. Zapraszam!

Sterta Gier: Akcja na wspieram.to ruszyła z przytupem, od razu znalazło się wiele chętnych do pomocy. Czy jednak czujecie jakiś niedosyt i liczyliście na coś więcej?

Wiktor Łaba: Szczerze mówiąc to liczyliśmy na dużo więcej. Jednak pierwszy raz robiliśmy taką zbiórkę i popełniliśmy wiele błędów. Najbardziej zależało nam, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszej grze, marce i produkcie tak więc akcje wspieram.to traktujemy jako udaną.


SG: Ok, ale czy nie baliście się, że to wszystko może zostać odebrane jako odgrzewanie starego produktu? Wiesz, na zasadzie „skończył się nam hajs, to wydajmy kilka kart i znów ludzie będą kupować”.

: Powiem Ci szczerze, że jakby mi ktoś tak powiedział to bym się bardzo zdziwił, gdyż dużą część dodatków zamówiliśmy wcześniej podejmując duże ryzyko. Także nie, nie obawialiśmy się, a czy ktoś tak pomyślał?


SG: Nie usłyszałem tego, ale często jest tak, że różni twórcy wydają jakieś mikrododatki po to, aby odświeżyć podstawową wersje i znów zbierać za nią pieniądze.

: Można powiedzieć, że „odgrzaliśmy kotleta”, ale tylko na podobnej zasadzie jaka miała miejsce z grą Card Against Humanity - gdyż twórcy tego tytułu również wydali dodatki. Jednak to my wymyśliliśmy nowe karty akcji, które diametralnie zmieniają rozgrywkę.


SG: Chciałem poruszyć ten temat, ale mnie wyprzedziłeś. Bardzo często w wielu recenzjach, testach czy na forach pojawia się temat gry Card Against Humanity i nazywanie Loży Szyderców jej plagiatem. Co Wy o tym sądzicie?

: Nie mogę się z tym zgodzić, bo to jest tak jakby porównywać Monopoly z Eurobiznesem albo takie produkty jak telefony. Ludzie muszą zrozumieć, że wszystko z czegoś ewoluuje czasem na lepsze i mam nadzieję, że w naszym przypadku tak jest.


SG: Ok, zatem mam nadzieję, że sprawa już zostanie wyjaśniona i zrozumiana przez ludzi. A co dalej? Planujecie jakieś nowe, kolejne akcje czy na razie żyjecie tylko tymi dodatkami i ich promocją?

: Bardzo dobre pytanie. Aktualnie zamówiliśmy kolejne egzemplarze pierwszej serii, ze względu na co raz większą sprzedaż. Skupiamy się teraz przede wszystkim na promocji dodatków. Po za tym Loża Szyderców to nie jest tylko gra karciana. Współorganizujemy imprezy w lokalach, rozgrywki Loży w barach, pubach. Ostatnio w klubie Kwadrat w Krakowie organizowaliśmy zbiórkę charytatywną, współorganizowaliśmy imprezę Andrzejkową w klubie Chicago. Jeżeli zaś chodzi o sam temat gry to będą pojawiać się nowe karty akcji i nie tylko, które  podkręcą dynamikę gry i będą jeszcze bardziej niecenzuralne. Zauważyliśmy że to się ludziom podoba najbardziej - chamstwo w czystej postaci, bez konsekwencji:)

Teraz już wiece czego możecie się spodziewać od Loży. Chciałbym jeszcze wspomnieć, iż powstała specjalna aplikacja na telefon, dzięki której urozmaicicie rozgrywkę. Polega ona na wylosowaniu zadania dla połowy przegranych w Loże Szyderców. Zadania od łatwych przez średnie po trudne, dzięki którym zabawa będzie jeszcze lepsza!
Zapraszam na stronę Loży Szyderców: http://www.lozaszydercow.com/


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive