21 lut 2016

Powrót do dzieciństwa - recenzja produktów Edipresse Książki

Współpraca z Edipresse Książki dostarczyła mi wielkich wspomnień z dzieciństwa. Otrzymałem od nich 3 produkty – grę memory zwierzęta oraz dwa komplety puzzli. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt oprawy tychże tytułów, gdyż w przypadku memory za obrazki posłużyły zdjęcia wybitnego polskiego fotografa Jacka Boneckiego, a w puzzlach zobaczymy fotki zrobione przez znaną podróżniczkę – Beatę Pawlikowską.

Nie samymi  planszówkami człowiek żyje, więc tym razem postanowiłem Wam zrecenzować te 3 produkty, które (tak jak planszówki) świetnie sprawdzają się jako domowa rozrywka. Do tego zawierają element edukacyjny. Kto z nas nie grał w memory w dzieciństwie? Chyba nie ma takiej osoby. Połączenie tej klasycznej już gry edukacyjnej z świetnymi zdjęciami Jacka Bonieckiego, sprawia że bardzo chętnie sięga się po to właśnie wydanie. Trzeba również zaznaczyć, że nazwy zwierząt są w języku polskim jak i angielskim co sprawia, że dzieci przy tym mogą również uczyć się angielskich nazw zwierzaków.

Jeżeli chodzi o puzzle ze zdjęciami Beaty Pawlikowskiej to dostałem dwa komplety: Japonia – śnieżne małpy w Jigokudani oraz Peru – Andyjskie lamy w wełnianych czapeczkach. Obydwa są złożone z 60 elementów. Choć to nie dużo to świetnie sprawdzają się dla dzieciaków, a potem do ozdobienia ściany w pokoju. Zdjęcia są wręcz rewelacyjne, co znacznie przyciąga uwagę.

Wykonanie zarówno puzzli jak i memory jest dobre. Gra nie zetrze się, a puzzle nie powyginają zbyt szybko, a żywotność takich produktów, szczególnie przy dzieciach, to bardzo ważny aspekt. Bardzo fajną sprawą jest również dołączony kod QR, po zeskanowaniu którego możemy pooglądać jeszcze więcej wspaniałych zdjęć.

Ciężko mi podsumować takie właśnie produkty, ale najwyższa pora to zrobić. Memory bardzo fajne, klasyka gatunku, a wykonanie produktu jak i dołączone zdjęcia robią z tego bardzo ciekawy tytuł. Szczególnie polecam rodzicom, którzy szukają dla dzieciaków prostej gry edukacyjnej. Jeżeli chodzi o puzzle to super zdjęcia, fajna ozdoba na ścianę, więc jak ktoś szuka czegoś innego niż zwykłe obrazki czy wydrukowane zdjęcia to polecam jak najbardziej!

Za przekazanie materiałów do recenzji dziękuję serdecznie: 
http://edipresse.pl/

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive