24 lut 2016

Kraina Planszówek - zapowiedzi

Kraina planszówek zasypała nas swoimi informacjami na temat kolejnych premier tego roku. Choć nie są to tak wielkie ilości jak w przypadku wydawnictwa Rebel, to jednak nie mają się czego wstydzić – ciekawe, rodzinne gry już niebawem!

Choć daty owych premier są dokładnie nie znane (z zaufanych źródeł wiadomo mi, że będzie mały poślizg z niektórymi tytułami) to gracze już mogą zacierać ręce i szykować portfele. Poniżej zaprezentuje Wam pokrótce 7 gier, które dotychczas zostały zapowiedziane przez krainę planszówek.
Na pierwszy rzut oka pójdzie gra Tata Miś, hop z kry na krę!. Rodzinna gra, w której wcielamy się w tytułowego Tatę Misia i musimy przenieść nasze małe pociechy do mycia, jednak droga wiedzie przez krę. Gra typu push your luck, rodzinna, około półgodzinna.


Czeka nas również kolejna odsłona z serii pędzących zwierzaków. Po jeżach i żółwiach do boju staną również ślimaki. Kto wygra wyścig do sałaty? Komu uda się wyprzedzić swych rywali i wygrać upragniony wyścig? Już niebawem będziecie mogli się sprawdzić w Pędzące ślimaki!


Okej, było rodzinnie, przyjemnie, czas na małą potyczkę. Kraina Planszówek wyda kolejną grę z serii „Dobra gra w dobrej cenie” – Bitwa na morzu. Każdy z graczy stanie do walki, w której będzie się starał zdobyć cenne skarby. Będzie dużo walki i zatopień statków, także czekamy, czekamy!

Pamiętacie grę Duuuszki? Recenzowaliśmy jej drugą odsłonę (Duuuszki w kąpieli – do sprawdzenia TUTAJ) i nam się bardzo spodobała. Tym razem gra ma zostać wydana w wersji deluxe, w której dostaniemy dwa nowe przedmioty. Świetna gra, którą polecamy każdemu dużemu jak i mniejszemu graczowi, a dodatkowo teraz wydana w metalowym pudełku!

Następnym gorącym tytułem będzie Flying Kiwis, które w polskim wydaniu wystąpi jako Kiwi. Leć nielocie, leć!. Dobra zręcznościowa gra, w której gracze będą się starać trafić swoimi ptakami Kiwi, do specjalnego pudełka, a to wszystko za pomocą rampy! Dobra gra na przerwy w pracy czy rozgrzewkę przed innymi tytułami.


A na koniec zostawiłem sobie i Wam torcik, który bardzo nas cieszy. Gra Potwory w Nowym Jorku, zostanie wydana przez krainę planszówek już niebawem! Kontynuacja hitu Potwory w Tokio, wzbogacona o nowe elementy. Tym razem, jak to na potwory przystało, będzie mogli burzyć budynki, bronić się przed wojskiem i zdobywać chwałę. Zostały dodane nowe symbole na kostkach, nowe karty i całkiem nowa, większa plansza. Czekamy z niecierpliwością!


Każdy torcik powinien mieć jednak wisienkę. W tym przypadku będzie to zupełnie odmienna gra patrząc na inne tytuły z tego wydawnictwa. Otóż na ten rok zapowiedziane zostało również Zombie 15’. Figurkowa gra kooperacyjna, w której gracze mają 15 minut na rozegranie danego scenariusza. Koop z prawdziwego zdarzenia, zatem czekamy niecierpliwie!

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive