8 gru 2018

Top idealnych gier na prezent dla rodzin!

Ostatnio zaproponowaliśmy wam pięć gier na prezent dla osób już obytych z nowoczesnymi grami planszowymi. Jeśli umknął wam ten artykuł, to zapraszamy do lektury. Link o tutaj. Dziś zaprezentujemy kolejne pięć tytułów gier, w które zagrywać się będą całe rodziny!
 
Kingdomino — świetna adaptacja tak dobrze znanego, klasycznego Domino. W grze dokładamy odpowiednio kolorowe kafelki, aby wybudować królestwo, które zapunktuje najbardziej. Spodoba się przede wszystkim dzieciom za bajkowe ilustracje na kaflach. Szerzej opisujemy grę o tutaj.
 
Łap za słówka! - to tytuł, który uczy i bawi jednocześnie. Zagrywaliście się na szkolnych przerwach w państwa — miasta? To jest to gra dla was! Duża ilość kategorii, w której można wymyślać słowa, ale i rywalizacja i przeszkadzanie przeciwnikowi to główne zalety gry. Poczytajcie więcej, klikając w ten link.

Ex Libris — analizując słupki wyświetleń naszego bloga, śmiało stwierdzamy, że lubicie czytać nasze recenzje, za co dziękujemy! Nasuwa się nam jednak pytanie, czy jesteście równie zapalczywymi molami książkowymi, a lektury szkolne nie są wam obce? Zaproponujemy wam więc grę, w której rozbudowujemy własny księgozbiór. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który przygotował Marek z ekipy Portalu, w którym prezentuje zawartość gry.

Superfarmer — historyczny już tytuł, bo oryginał powstał w roku 1943, a autorem gry jest polski matematyk — profesor Karol Borsuk. Jest to ciekawy tytuł o strategiczno-ekonomicznym podłożu. Dzięki niej starasz się zostać hodowcą zwierząt — rozmnażasz swoją trzodę, handlujesz nimi, ale i bronisz przed wilkami czy lisami. Więcej, o grze dowiecie się z naszej recenzji.

Charterstone — na koniec tego artykułu zostawiliśmy grę, trochę bardziej zaawansowaną, ale równie dobrze wpisującą się w kryteria gry rodzinnej. W Charterstone zagramy do sześciu osób. Wspólnymi siłami będziemy rozbudowywać planszę oraz swoje wioski. Co więcej, gra po każdej rozegranej partii przedstawia nam kolejną część wbudowanej fabuły. Całą naszą recenzję oraz wytłumaczenie systemu fabularnego gry znajdziecie pod tym linkiem.

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive