16 gru 2023

Sprawdzamy kolejny Herb! - recenzja LEGO 76411 – Harry Potter Flaga Ravenclaw

Po zestawie klocków dla dzieci 4+, wracamy trochę bardziej do geekowskiego świata, a to dzięki recenzji zestawu LEGO 76411 – Harry Potter Flaga Ravenclaw, który otrzymaliśmy w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl.

Zestaw ten zawiera 305 elementów, które po poskładaniu prezentują flagę z Herbem domu Ravenclaw. W zestawie znajdziemy, podobnie jak przy Gryffindorze, tło 3D, na który między innymi zmienia się Rowena Ravenclaw, porusza się płomień czy widok za oknem. Mamy tutaj również 3 figurki: Michael Cornera, Luny Lovegood i Cho Chang.

Jest to kolejna Flaga, która wraz z pozostałymi domami tworzy komplet. Zestaw składa się szybko i dobrze, na półce i ścianie prezentuje się bardzo przyjemnie, jedynie odstraszać może cena (160zł katalogowo, więc około 120-130zł w sklepach). W samym zestawie znajdziemy kilka „smaczków” jak wspomniana Rowena, ale dostajemy również chochlika kornwalijskiego, który prezentuje się bardzo dobrze jak i choćby diadem od Roweny.

Ale wracając jeszcze do wspomnianych wcześniej figurek, to każda z nich jest totalnie inna. Najbardziej wyróżnia się oczywiście Luna, a to za sprawą swoich fikuśnych, kolorowych okularów. Poza tym każda postać ma zupełnie inny strój, co bardzo fajnie wygląda (zdecydowanie lepiej niż te które mają dużo elementów wspólnych). Każda z figurek prezentuje się naprawdę dobrze. Jakościowo? To jest LEGO, więc mówi samo za siebie.

W zestawie otrzymamy również naklejki, które w niektórych miejscach bardzo dobrze komponują się z klockami (jak np. półka z książkami). Jest to bardzo fajne i efektowne rozwiązanie, które przypadło nam do gustu. Plansza 3D umieszczana z tyłu również „robi robotę”, choć wiele rzeczy finalnie jest niestety zakryte, co naszym zdaniem nie jest najlepszym rozwiązaniem.

LEGO 76411 – Harry Potter Flaga Ravenclaw to zestaw przeznaczony przede wszystkim dla fanów Harrego Pottera. Naszym zdaniem książki były lepsze i prezentowały się efektowniej na półce, ale każdy fan uniwersum młodego czarodzieja powinien posiadać również komplet flag, gdyż możliwość ich zawieszenia daje wiele możliwości udekorowania swojego magicznego pokoju.


Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
 
 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive