23 gru 2023

Układaj kafelki w wersji mini! - recenzja gry Azul Mini

Gra planszowa Azul Mini to kompaktowa wersja popularnej gry Azul, zaprojektowana dla 2 do 4 graczy. Pomimo mniejszego rozmiaru, zachowuje esencję oryginału, oferując intensywną rywalizację w układaniu kafelków. Za polskie wydanie odpowiada oczywiście Rebel.

Azul Mini to gra planszowa przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku co najmniej 8 lat, gdzie rozgrywka zajmuje około 30-45 minut. Mimo swojego mniejszego formatu, Azul Mini utrzymane jest w wysokim standardzie wizualnym. Kafelki są pięknie zdobione, a plansza gracza utrzymana jest w minimalistycznym, estetycznym stylu. Choć komponenty są mniejsze niż w wersji pełnowymiarowej, ich jakość pozostaje na wysokim poziomie.

Główna mechanika Azul Mini polega na tym samym co w oryginalnej grze – na układaniu kafelków na planszy gracza. Dużym uproszczeniem jest nakładka na każdej z plansz gracza, dzięki czemu kafelki lepiej się jej trzymają, co przy wersjach mini, a co zarazem oznacza "podróżnymi", ma naprawdę duże znaczenie.

Azul Mini doskonale sprawdza zarówno jako gra dla dwóch graczy jak i w 4 osobowej grupie znajomych. Dzięki zmiennym zasadom (a zasadniczo zmiennej ilości Warsztatów), gra bardzo dobrze się skaluje, jednocześnie nie zmieniając znacząco czasu rozgrywki. Sama gra jest szybka, nie ma tak zwanego downtime oraz samo przygotowanie i sprzątanie jest stosunkowo szybkie.

Azul Mini to jak najbardziej udana adaptacja oryginalnej gry w mniejszym formacie. Mimo zmniejszonego rozmiaru, oferuje świetną rozrywkę dla zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z planszówkami. To idealna propozycja dla tych, którzy cenią szybkie gry z głęboką mechaniką i estetycznym wykonaniem komponentów


Nazwa: Azul Mini
Wydawnictwo: Rebel
Rok wydania: 2023

Dziękujemy wydawnictwu Rebel za wysłanie egzemplarza recenzenckiego

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive