8 gru 2023

Wybierz się na przyjęcie do Wróżkici! - recenzja zestawu LEGO 10787 Przyjęcie w ogrodzie Wróżkici

Choć głównie na naszej stronie znajdziecie recenzje produktów przeznaczone dla starszych odbiorców, to nie zapominamy też o młodszych dzieciakach. Tym razem w nasze ręce (a zasadniczo w ręce naszej 3,5 letniej pociechy) trafił zestaw LEGO 10787 Przyjęcie w ogrodzie Wróżkici, który otrzymaliśmy od księgarni TaniaKsiazka.pl.

LEGO 10787 Przyjęcie w ogrodzie Wróżkici to zestaw składający się ze 130 elementów osadzony w świecie Kociego domku Gabi. Przeznaczony jest dla dzieciaków od 4 roku życia, co oznacza że nie znajdziemy tam naklejek, a większość elementów będzie dużych, choć kilka małych również się znajdzie.

Zestaw ten wybraliśmy jako pierwszy dla naszej pociechy, by sprawdzić czy 3,5 letnie dziecko może już z takimi zestawami sobie poradzić, choć trzeba mieć też na względzie, że uczestniczy ona zawsze przy układaniu klocków wraz z nami, więc jakieś minimalne doświadczenie posiada. I musimy stwierdzić, że to był strzał w dziesiątkę. Dziecko zeszło około godzinki na poskładanie, ale większość potrafiła zrobić samodzielnie, czasem musieliśmy pomóc dopasować, docisnąć czy dobrze obrócić jakiś element, ale naszym zdaniem czterolatek sobie świetnie by z tym poradził.

Zestaw cechuje się wieloma różnymi, ciekawymi kolorami. Z elementów układamy 3 rzeczy – huśtawkę, karuzelę i domek na drzewie ze zjeżdżalnią. Świetnym rozwiązaniem jest dodanie osobnej instrukcji do każdego woreczka, co sprawia, że można w trakcie spokojnie zrobić przerwę na zabawę tym co się zbudowało.

Figurki prezentują się ładnie, kolorowo, ale są i funkcjonalne, co oznacza, ze każdą z nich można dać na karuzele/huśtawkę czy zjeżdżać ze zjeżdżalni. Korona drzewa jest zrobiona z przyjemnego w dotyku plastiku, na tyle sztywnego że ładnie się prezentuje i nie psuje, ale na tyle miękkiego że dziecko nie zrobi sobie nim krzywdy.

LEGO Przyjęcie w ogrodzie Wróżkici, to super zestaw dla tych, którzy są fanami serialu, ale nie tylko. Nasza pociecha od razu zauroczyła się całym zestawem, mimo że wcześniej nie miała do czynienia z pierwowzorem. Zestaw przeznaczony jest dla 4+ i naszym zdaniem jest to bardzo dobry wybór dla dzieciaków, które dopiero poznają świat „prawdziwego” Lego.


Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive