6 lis 2017

Sterta poleca: 7 gier dla dzieci

Do naszych rąk trafiają różne tytuły do recenzji. Od lekkich karcianek do ciężkich euro. Często też dostajemy gry dla dzieci. Cechują się one prostotą i ładnym wykonaniem. Ma to zachęcić wszystkie pociechy do wyłączenia komputera i spróbowania czegoś innego. Z doświadczenia zdobytego z wielu rozegranych partii różnych gier dla dzieci, wiemy że nierzadko gry dla dzieci potrafią wciągnąć na dłużej. Dziś przedstawiamy siedem tytułów, które warto pokazać dzieciom.

1. Pędzące żółwie - jak zachęcić dzieci do gry w planszówki, jeśli nie grą z pionkami z prawdziwego zdarzenia? W grze gracze będą się ścigać do celu ładnie wykonanymi figurkami żółwi. Kolorowo i wesoło!           
              
2. Ciasteczkowe potworki - wasze dzieci to łasuchy i nie odpuszczą okazji, żeby zjeść ulubiony kawałek babcinego ciasta? W tej grze, dzięki swojej spostrzegawczości, pamięci i refleksowi będą zdobywać pyszne przysmaki.


3. Domek na drzewie - ten tytuł prosperuje do pierwszej poważniejszej gry w kolekcji naszych dzieci. Gra wymaga logicznego myślenia, planowania, a nawet umiejętności matematycznych aby oszacować bilans zysków lub strat. No i te kolorowe ilustracje!

4. Domek -  kupując tę grę swoim dzieciom, musicie być przygotowani na to, że wracając z pracy wasze pociechy będą was atakowały, abyście z nimi zasiedli do gry. Ładna i sympatyczna gra w budowanie własnego wymarzonego domu.

5. Halli Galli - chcemy zaprezentować kolejną grę ćwiczącą refleks. Szybka gra, która zachwyci młodych i starszych ciekawymi zasadami oraz bardzo sympatycznym dzwonkiem, dzięki któremu zgłaszamy gotowość wykonania zadania.

6. Bajkogra: Pasikonik i Mrówka - oto seria gier z ciekawym połączenie literatury z grami planszowymi. W tym tytule będziemy zgadywać, gdzie Mrówka ukryła zapasy jedzenia. Ładna gra z prostymi zasadami. A do pudełka dołączona jest nawet mini bajka!

7. Kiwi - Leć, Nielocie, Leć! - w grze wystrzeliwujemy żetony z małej katapulty na planszę, aby ułożyć pewną kombinację. Daje to niesamowicie dużo frajdy wszystkim. Młodszym i starszym. Gra rozwija szybką reakcję, refleks i poczucie rywalizacji.


Gier dla dzieci jest oczywiście całe mnóstwo. Mają one dawać dużo zabawy i radości najmłodszym, jednak często i dorośli świetnie się bawią przy takich tytułach. Warto poszperać w Internecie i poszukać gier, które zainteresują wasze pociechy. Może widzicie potencjał ekonomiczny w swoim dziecku? Kupcie mu np. Osadnicy z Catanu: Junior. Jedno jest pewne - gry muszą zachęcić prostotą i ładnym wykonaniem, aby zainteresować dzieci.
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive