9 wrz 2023

Podajemy hasło! Świetna zabawa! - recenzja gry Walkie Talkie

Kto powiedział, że rozgrywka w gry kooperacyjne długo trwać? Albo że gra musi posiadać skomplikowane zasady? Po co sobie utrudniać życie, skoro można zagrać w naprawdę dobrego koopa z elementem dydaktycznym? Porozmawiajmy o grze Walkie Talkie wydawnictwa Muduko!

Walkie Talkie to kolorowa, karciana gra skojarzeniowa. No i tak jak wspomnieliśmy — kooperacyjna. Przeznaczona jest dla 1-4 graczy w wieku 8+. W grze będziecie rozgrzewać wasze zwoje mózgowe, wymyślając skojarzenia, przez łączenie liter i kolorów. Waszym zadaniem jest pozbycie się swoich kart z ręki i zdobycie jak najwięcej punktów dla całej drużyny!

Po przygotowaniu gry polegającym na wyłożeniu dwóch kart na środek stołu — jedną z odkrytą literą, drugą z kolorem (karty są dwustronne) oraz na rozdaniu graczom kart startowych, jesteście gotowi do gry. Pamiętajcie tylko aby ustawić timer - 30 sekund na każdego gracza biorącego udział w rozgrywce. Zatem przy grze w cztery osoby macie dwie minuty, by zdobyć jak najwięcej punktów. A zasady wykładania kart z ręki są banalne! Wykładacie karty z ręki do tych już wyłożonych wcześniej na stół - karty liter na stos literami i adekwatnie - kartę kolorów na odpowiedni stosik. Następnie mówicie swoje skojarzenie zaczynające się na widoczną literę pasującą do koloru. Nie może to jednak być nazwa widocznego koloru bądź użyte wcześniej hasło. Każdy z was stara się pozbyć swoich kart, a gdy skończy się czas, liczycie gwiazdki na wyłożonych kartach. W grze Walkie Talkie nikt nie wygrywa ani nie przegrywa. Waszym wspólnym celem jest osiągnięcie najlepszego wyniku, który możecie zapisać w tabelce i starać się go pobić w następnych partiach.

Co w przypadku, gdy ktoś totalnie się „zatnie” i nie będzie w stanie wymyślić słów pasujących do aktualnej sytuacji na stole? W instrukcji jest na to rozwiązanie! Na odpowiednie hasło, wszyscy gracze mogą odwrócić swoje karty na ręce na drugą stronę i działać dalej. Ewentualnie, możecie przekazać wszystkie swoje karty osobie po waszej lewej.

Gra Walkie Talkie to bardzo szybka, kooperacyjna gra karciana. Idealna na wieczorne spotkania towarzyskie bądź też dla młodych graczy. Dynamiczna rozgrywka rozwija słownictwo i zmusza każdą szarą komórkę oraz wyobraźnię do wymyślania słów i skojarzeń. Wykonanie jest bardzo dobre jakościowo z fajnymi grafikami na kartach. Chociaż w pudełku jest za dużo powietrza — liczymy na mini dodatki. Zdecydowanie polecamy grę ze względu na fakt, że na jednej rozgrywce nie skończycie — każda posiadówka z tą grą kończyła się u nas kilkunastoma partiami z rzędu. No i oczywiście walor edukacyjny! Najlepiej się uczy poprzez świetną zabawę!

Nazwa: Walkie Talkie
Wydawnictwo: Muduko
Rok wydania: 2023
Grę kupisz TUTAJ

Dziękujemy wydawnictwu Muduko za wysłanie egzemplarza recenzenckiego 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive