22 wrz 2023

Skrzaty nadchodzą! - recenzja zestawu Lego 76421 Skrzat Domowy Zgredek

Ostatnio w tematach recenzji klocków LEGO królowały te z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale dziś to się zmieni. Dzięki współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl w nasze ręce trafia zestaw 76421 Lego Harry Potter – Skrzat Domowy Zgredek. Jak się prezentuje?

Harry Potter – Skrzat Domowy Zgredek składa się 408 elementów. Jego konstrukcja jest stosunkowo prosta, w pudełku znajdziemy również naklejki na dziennik oraz plakietkę Zgredka. Samo składanie tego zestawu odbyło się bez większych kłopotów, choć z każdym kolejnym klockiem zestaw stawał się… słabszy.

76421 Lego Harry Potter – Skrzat Domowy Zgredek jest w pewnym sensie, naszym zdaniem, trochę grą na emocjach. Pozytywna i charakterystyczna postać, którą polubili wszyscy, została tutaj zrobiona po macoszemu, czego efektem jest otrzymany Skrzat. Największym atutem tego zestawu są oczy, które zostały wykonane w sposób naprawdę dobry, jednak pozostałe elementy są nijakie. Przede wszystkim boli nas fakt „sztywności” tego zestawu – Zgredek bez zginanych kolan? Bez obracania rąk (więc książkę trzyma sztywno)? Tak samo legumina, która jest dodana na siłę, by podbić liczbę elementów.

Choć dla fanów serii, będzie to zestaw, który z wielką chęcią postawią na swojej półce, to inni kolekcjonerzy mogą się poczuć trochę zawiedzeni. Na tle innych klocków z Harrego Pottera, to niestety Zgredek wypada najsłabiej.

Czy polecimy ten zestaw? Ciężko stwierdzić. Z jednej strony, dla fanów Harrego Pottera, jest to bardzo ważna postać i z pewnością będą chcieli mieć ją na półce (mimo mankamentów, bo fani wiele wybaczają), z drugiej strony ograniczona ruchomość klocków sprawia, że bawić za bardzo się nie da. Decyzje pozostawiamy Wam!

Dziękujemy księgarni TaniaKsiazka.pl za wysłanie egzemplarza recenzenckiego
 


 

 

 

 

 

 

Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive