23 lip 2017

Sterta poleca: 7 gier dla dwóch osób

Dziś przygotowaliśmy dla Was subiektywną listę najlepszych gier dwuosobowych. Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że na liście znajdują się tytuły, w które zagramy w więcej osób. Jednak po długich dyskusjach doszliśmy do porozumienia i uznaliśmy, że jest tyle tytułów idealnych do gry dwu i wieloosobowej, że szkoda byłoby je ominąć. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszym wyborem gier oraz ich recenzjami.


1. Patchwork - przyjemna, logiczna gra. Można by rzec o tematyce kobiecej, bo zajmiemy się szyciem koców, ale zachęca ciekawą mechaniką i zmusza do główkowania nie tylko kobiety. Planszówkowy tetris!

2. Domek na drzewie - ciekawa gra, dająca możliwość rywalizacji. Dajcie popis swojej wyobraźni i zbudujcie wymarzony domek na drzewie. Marzyliście o sali kinowej lub kręgielni na drzewie? W tej grze jest to możliwe!

3. Rój - kolejna logiczna gra. Trzeba się wykazać nielada umiejętnościami strategicznymi, aby pokonać przeciwnika. Był planszówkowy tetris - tutaj mamy szachy w ładnej oprawie graficznej o tematyce pszczelarskiej.

4. Na grzyby! - gra dla kulinarnych smakoszy. Będziemy zbierać grzyby, a następnie przyrządzać z nich potrawy. Fajna gra jako wypełniacz czasu, do zagrania od czasu do czasu. Tytuł broni się dynamicznością i podejmowaniem szybkich decyzji.

5. Mr Jack - Obowiązkowa pozycja na liście gier dwuosobowych. Gra ma już ładnych parę lat i doczekała się wielu wznowień i edycji. Jednak za każdym razem chęć rywalizacji jest taka sama. Gra frustruje, bawi ale przede wszystkim daje satysfakcję z rozgrywki.

6. Istanbul - na liście nie mogło zabraknąć cięższego tytułu. Fajna gra euro, którą się dłużej rozkłada niż tłumaczy (duża ilość elementów dodaje tylko smaku grze). Wiele dróg do zwycięstwa sprawia, że do gry zasiądziemy nie jeden raz.

7. Waleczne piksele - moda na vintage się szerzy. Charakterystyczna grafika rodem z gier komputerowych lat 80-tych przeniosła się do małego pudełka. Strategiczno - taktyczna  gra karciana o dużej regrywalności.


Oczywiście na liście mogłoby znaleźć się więcej tytułów, a lista mogłaby się zamknąć z kilkudziesięcioma pozycjami. Udało nam się jednak zmieścić i starsze i nowsze gry, a jednocześnie mamy nadzieję, że osoby zaczynające przygodę z planszówkami wybiorą coś dla siebie. Nie przegapcie następnych rankingów Sterty!
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive