9 lip 2017

Sterta poleca: 7 gier na wakacje

Chociaż wakacje już trwają na całego i dużo ludzi zaczyna urlop, bądź dopiero planuje to Sterta nie odpoczywa! Ruszamy z nową serią - Sterta Poleca. Będzie to seria z krótkimi rankingami gier. Dziś na dobry początek przygotowaliśmy dla Was mały ranking siedmiu gier na wakacje. Wybór jest oczywiście subiektywny i każdy ostatecznie wybierze coś dla siebie. Jednak chcielibyśmy, aby planszówki nie poszły w kąt tak jak szkolne zeszyty i podręczniki podczas tego letniego okresu. Zachęcamy do wspólnego grania przy każdej możliwej okazji! A oto nasze propozycje z recenzjami w co możecie zagrać:  1. Bankrut - szalona, szybka gra imprezowa przy której się bardzo dobrze będziemy bawić.  Emocje podczas rozgrywki sięgają zenitu, a chęć do zagrania ponownej partii, aby się odegrać jest bardzo wysoka. Dobra na wieczorne spotkanie ze znajomymi.

  2. Założysz się? - kolejna gra imprezowa. Ten tytuł wymaga trochę więcej czasu (ale możemy sami go sobie ustalić), ale na pewno nie będziecie się nudzić. Polecamy jeśli lubicie wyzwania dla umysłu lub dla ciała. No i oczywiście elementy hazardu!

  3. Gobblety - lista nie mogła się zamknąć bez gry dwuosobowej. Stąd też odświeżona wersja gry Kółko-Krzyżyk. Dostała się na tę listę, ponieważ jest idealna dla graczy w każdym wieku. Dzieciom spodobają się kolorowe figurki, a dorośli docenią możliwość taktycznego myślenia.

  4. Terraformacja Marsa - jako ciężką i długą grę na dłuższe posiedzenia planszówkowe padło na ten tytuł. Mieliśmy niemały dylemat czy umieścić akurat tę grę na listę. Zastanawialiśmy się między innymi nad Ocalonymi, Ciężarówką przez Galaktykę czy też Osadnicy: Narodziny Imperium. Jednak klimat osiedlania Marsa z dobrą mechaniką rozgrywki i strategicznym myśleniem przeważyło nad wyborem.

  5. Dobble - wybór raczej oczywisty. Małe pudełeczko można wrzucić do plecaka i zagrać wszędzie - w pociągu, w lesie, w górach, na plaży. Bardzo regrywalna gra, a dodatkowo ćwiczy refleks i spostrzegawczość. Sprawdź cenę TUTAJ

  6. Tajniacy: Obrazki - wakacje sprzyjają grom imprezowym, zwłaszcza kooperacyjnym. Gracze w drużynach muszą się komunikować, aby dobrze odgadnąć skojarzenia ich Lidera. Dobra zabawa gwarantowana!

  7. Słowny Ninja - na koniec polecamy grę karcianą, słowną. W jednym pudełku znajdziemy jedną talię kart, a wariantów rozgrywki kilka. Od najprostszego układania alfabetu z kart, przez wymyślanie słów do klasycznego wariantu, czyli połączenia Scrabbli z Rummikubem. A jeśli dla kogoś to dalej za mało - można połączyć Słownego Ninję z kalamburami.

Podoba się Wam nasza lista wakacyjnych gier? Piszcie w komentarzach w co Wy gracie podczas urlopów! A niebawem spodziewajcie się więcej takich rankingów.


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive