3 lip 2017

Sterta pyta: wywiad z Portal Games

W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy Wam wywiad z Ignacym Trzewiczkiem, który odpowiadał na pytania jako autor gier planszowych. Przepytaliśmy go ponownie, tym razem jako właściciela wydawnictwa Portal Games! Serdecznie zapraszamy!

 1. Portal Games ostatnio wydaje raczej ciężkie tytuły. Czy powstał pewien podział, w którym Portal zajmuje się poważniejszymi tytułami, a 2 Pionki biorą pod siebie gry lżejsze, bardziej rodzinne?

  Portal: Jest dokładnie tak jak piszesz, Portal Games chcemy, aby był rozpoznawany jako brand gier dla geeków, najlepszych gier dla geeków: Robinson Crusoe, The Others, BloodRage, tego typu ciężkie, świetne tytuły dla geeków, a 2 Pionki to gry lżejsze, gry familijne, to: Na Sprzedaż, Fuse, Kanagawa, lżejsze, ciekawe tytuły. Chcemy, żeby ten podział był bardzo jasny, żeby każdy widział, że jeśli jest logo Portal Games, albo logo 2 pionków, to wie dokładnie jakiego typu to jest gra i tak dokładnie, jest to świadoma decyzja o takim rozdziale.

 2. Co powoduje, że postanawiacie wydać dany tytuł? Jest to wynik ogrywania danego tytułu, zamiłowania do autora czy może sprzyjający klimat?

  Portal: My mamy podpisane umowy na to, iż jesteśmy strategicznym parterem takich firm jak Iello, jak Renegade games, jak CMON , więc sprowadza się to do bardzo podstawowego zadania: otrzymujemy od nich sample i potwierdzamy, czy jesteśmy zainteresowani wydaniem takiej gry w Polsce , czy nie. Większość tych gier to są świetne tytuły, więc je wydajemy. Czasami jakiś jeden nam nie podpasuje, wtedy dziękujemy za niego i taki tytuł się po polsku nie ukazuje, a oprócz tego, oczywiście dzięki różnym koneksjom i znajomością w świecie gier i dzięki wizytom na różnych targach wyłapujemy także różne perełki, różne mniejsze gry, mniejszych wydawców i w taki sposób także gry trafiają na polski rynek. Tak więc są to po pierwsze umowy długoterminowe z naszymi partnerami, a po drugie wyszukiwanie jakichś najciekawszych rzeczy jeszcze spoza tych umów i przygotowanie tego na polski rynek.

 3. Czy możecie zdradzić nam kilka informacji na temat gry The Godfather? W tej sprawie spotkaliście się kilka miesięcy temu z Ericiem Langiem? Jak gra przyjęła się na Pionku?

  Portal: Godfather będzie miał premierę pod koniec lipca w Polsce, jest to rewelacyjna gra area control, podobnie jak Bloodrage, pełna emocji, walki o przewagi. Niebawem ruszymy gigantyczną kampanię reklamową na naszej stronie internetowej pojawi się masa filmów, wywiadów, prezentacji gry, absolutna perełka dla wszystkich fanów Blood Rage'a


 4. Na czym aktualnie skupiacie swoją uwagę? W sierpniu premierę będą mieć Pierwsi Marsjanie, jaki kolejny duży tytuł planujecie wydać?

  Portal: Na sierpień, wrzesień, październik mamy masę genialnych tytułów, ponieważ pod koniec lipca ukazuje się Godfather, później ukazuje się Bloodborne, ukazują się Pierwsi Marsjanie, ukazuje się Alien Artifacts, fani gier geekowskich będą mieli bardzo ciężki okres z nami, ponieważ szykujemy jednego hita za drugim i każdy z ich będzie absolutnie rewelacyjny, ale tak jak powiedziałem, nasze główne cztery tytuły to jest Godfather, to jest Bloodborne, to są Pierwsi Marsjanie, Alien Artifcact, cztery rewelacyjne gry, które trafią na przełomie sierpnia i września do polskich sklepów.

 5. W naszym kraju panuje wielka plaga – masowo padają wydawnictwa planszówkowe i kres tej rozrywki w Polsce jest bliski. Możecie jednak uratować jedno takie wydawnictwo – które by to było i dlaczego?

  Portal: Oczywiście byśmy ratowali naszych przyjaciół z Board&Dice, którzy są absolutnie szalonymi ludźmi, których uwielbiamy prywatnie, są pozytywnie zakręceni i wierzymy, że oni by uratowali cały świat i całą branżę postawili na nowo na nogi, więc stawiamy na ratowanie szaleńców – Board&Dice.


Dziękujmy serdecznie wydawnictwu Portal Games za wywiad!
Jeśli macie jakieś propozycje kogo chcielibyście zobaczyć w kolejnych odsłonach cyklu "Sterta pyta" piszcie w komentarzu lub na maila!
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive