8 paź 2017

Co czarny ma białego? - Recenzja gry Loża Szyderców Black [+18]


Chyba nie ma osoby w świecie planszówek, która nie słyszałaby najpierw o Cards Against Humanity, a później o polskiej Loży Szyderców. Jeśli na sali są takie osoby, prosimy o natychmiastowe zapoznanie się z z drugim tytułem. Albowiem wspieramy polski rynek i gospodarkę. Tak też pomyśleli twórcy gry i dali drugi powód, aby państwo zgarnęło podatek od zakupu i sprzedaży. Proszę państwa - przedstawiamy nową - jeszcze bardziej szyderczą i chamską wersję Loży - Loża Szyderców Black.

Dla przypomnienia - Loża szyderców to imprezowa gra karciana. Przeznaczona jest dla osób o dużym poczuciu humoru ogólnego i internetowego, a także z dystansem do świata, do sytuacji w kraju i za granicą. Dotychczas na rynku pojawiła się pierwsza wersja gry (Biała) oraz dwa dodatki z kilkudziesięcioma nowymi kartami odpowiedzi.

Przypomnijmy sobie również szybko zasady. Każdy z graczy otrzymuje na rękę 9 kart odpowiedzi. W każdej turze osoba zwana sędzią czyta treść karty ze stosu pytań, a pozostali rzucają po jednej karcie odpowiedzi, tak aby tekst na niej był niewidoczny dla innych. Sędzia zbiera karty, tasuje je i wybiera jego zdaniem najbardziej celną szyderczą odpowiedź. Gracz, który podał tą odpowiedź, zabiera kartę pytania jako punkt.

Loża Szyderców Black to ulepszona wersja jej starszej siostry. Wykonaniem się niewiele różnią. Pudełka w obu wersjach stoją na wysokim poziomie. Są solidne i twarde. Oczywistym jest tylko to, że różnią się kolorem. A skoro już jesteśmy przy pudełku to już przy jego otwieraniu doznamy pierwszej szydery. Twórcy genialnie połączyli całkiem oczywisty tekst z internetowym memem, który w całości zmienia znaczenie zdania. Karty również są solidne - nie połamią się łatwo podczas wielu rozgrywek.

Co zatem się zmieniło? W wersji Black znajdziemy jeszcze więcej chamskiej, soczystej szydery. Pierwsza wersja była grzeczna jak Dennis Rozrabiaka podczas przygotowań do pierwszej komunii. Tutaj twórcy poszli na całość i wyśmiewają polską rzeczywistość, znanych polityków, aktorów, twórców internetowych. Mamy nadzieję, że ani wydawnictwa, ani nas nie odwiedziło i nie odwiedzi ABW lub inne polskie organy ścigania, za niektóre połączenia odpowiedzi dotyczących polskiej obrony narodowej.

Edycja Black wnosi również opcję łączenia, nie jednej, nie dwóch, a trzech odpowiedzi. W podstawce mogliśmy już udzielać dwóch odpowiedzi, co było czasem nie lada wyzwaniem. Więc proszę sobie wyobrazić jak mocno trzeba się nagłówkować, aby stworzyć coś inteligentnie szyderczego z trzech odpowiedzi, gdy na ręce widnieją odpowiedzi typu Klej do protez, Asfalt, SMS o treści POMAGAM czy też Ciężko pracujący cygan. Dodatkową niespodzianką, są ilustrowane karty odpowiedzi, które mogą Wam urozmaicić rozgrywkę i czasem jeszcze bardziej rozweselić towarzystwo. 

Bo o to głównie chodzi w Loży Szyderców Black. Aby zakończyć rozgrywkę z bolącym od śmiechu brzuchem. Oczywiście element rywalizacji to podstawa bo grę kończymy po 13 rundach, a wygrywa gracz, który zdobył swoimi odpowiedziami, jak najwięcej kart pytań. 

Oczywiście znajdą się i takie osoby, które będą uważały, że humor w LSB to już lekka przesada. My sądzimy, że w grze wszystko zależy od indywidualnego poczucia humoru oraz podejścia graczy do tego, że grają w grę wyprodukowaną przez malutkie chińskie rączki. 

Lożę Szyderców Black polecamy osobom z wysokim poczuciem (zwłaszcza czarnego) humoru. Gra się dobrze w mniejszym gronie, ale powiedzmy sobie szczerze - w większym gronie pada więcej odpowiedzi co zwiększa szyderę, a co za tym idzie zwiększa się dobra zabawa. Bo trzeba nadać trochę polotu i finezji w tym smutnym jak p**** świecie. A odpowiedź na pytanie tytułowe znajdziecie na jednej z wielu kart w pierwszej wersji gry, którą również polecamy wypróbować! I.
Klimat
5/6
II.
Złożoność
5/6
III.
Oprawa graficzna
5/6
IV.
Wykonanie elementów
5/6
V.
Grywalność na 2 graczy
-/6
VI.
Grywalność na więcej osób
6/6

Ocena Końcowa: 5,2


Nazwa: Loża Szyderców

Wydawca: Loża Szyderców

Rok: 2017

Sugerowana cena: 99,99 zł

Za grę dziękujemy Loży Szyderców


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive