2 paź 2017

Sterta poleca: 7 gier kooperacyjnych

Macie czasem dość, że wiecznie przegrywacie, albo że ktoś wam zabiera zwycięstwo sprzed nosa kilkoma punktami? Proponujemy wypróbowanie jakiejś gry kooperacyjnej, gdzie do wygrania ważna jest przede wszystkim współpraca. Najważniejsze jednak, że zwycięzcą jest każdy uczestnik rozgrywki. Już niebawem wychodzi drugi sezon gry Pandemic Legacy z nowymi przygodami, gdzie znów wcielimy się w ratujących świat specjalistów. My tymczasem zapraszamy do lektury naszych ulubionych gier kooperacyjnych.

1. Wielka Księga Szaleństwa - jeśli nie zrazi was troszkę długie rozkładanie gry to WKS, zapewni Wam genialną rozgrywkę kooperacyjną. Gra uczy współpracy i jest bardzo regrywalna, bo losowość w grze jest duża (co jest plusem). No i te miłe dla oka ilustracje!


2. Unlock! Wielka Ucieczka - Uwaga! Uwaga! Aż trzy gry w jednej! Trzy różne scenariusze, dają sporo możliwości kooperacji. Wspólnie musicie rozwiązywać zagadki i łamigłówki, aby gra pozwoliła Wam wygrać. Planszówkowa wersja escape roomu.


3. Robinson Crusoe - żywimy nadzieję, że pilnie czytaliście lektury w szkole i marzyliście o wyprawach w 80 dni dookoła świata lub na bezludną wyspę. Robinson Crusoe przeniesie Was na tą ostatnią, gdzie zmierzycie się z naturą i czasem, aby przetrwać.


4. Pandemic Legacy - pomyślcie o najlepszej grze w jaką kiedykolwiek graliście, a później zagrajcie w Pandemic Legacy. Wasz pogląd o grach planszowych zmieni się całkowicie.  W grze będziecie rozgrywać kolejne misje, a z każdą misją gra oraz zasady będą się zmieniały. Uratujcie świat przed zagładą zmutowanych chorób!

5. T.I.M.E Stories - Czas w tej grze jest najcenniejszą walutą. Każda partia to niesamowita przygoda skupiona nie tylko na mechanice gry i fabule, ale także na odgrywaniu postaci. Smaczku dodaje fakt, że do gry dostępnych jest mnóstwo dodatków. Jedno jest pewne - nie wygracie za pierwszym razem.

6. Martwa Zima - znowu na liście pojawia się temat survivalu. Tym razem bronimy się przed hordą zombie. Gra dość specyficzna - może nie podejść każdemu, ale zwolennicy wymarłego świata pełnego zombie znajdą coś dla siebie. Warto jednak uważać - nigdy nie wiadomo kto, może się okazać zdrajcą.

7. Fuse - Czas na bombową rozrywkę. W grze Fuse wcielicie się w saperów i będziecie kolejno rozbrajać bomby. Spokojnie, nic nie wybuchnie, ale presja czasu, aby wygrać  jest mocno odczuwalna. Waszymi narzędziami będą kości, ale będziecie musieli się nimi rozsądnie dzielić, aby osiągnąć wspólny sukces.


Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do wypróbowania gier kooperacyjnych. Pamiętajcie, żeby czerpać przyjemność z każdej rozgrywki, nawet jeśli ciągle przegrywamy. Po to zostały wynalezione gry kooperacyjne, aby wszyscy mogli wygrać. Napiszcie jakie znacie jeszcze inne gry w których potrzebna jest współpraca. Mamy nadzieję, że Wy również czekacie na Pandemic Legacy Sezon 2 tak samo niecierpliwie jak my.Zdjęcie gry Robinson Crusoe dzięki uprzejmości Adama z serwisu Pełną Parą.
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive