16 paź 2017

Sterta poleca: 7 ulubionych gier karcianych

Gry karciane to obszerny temat w świecie planszówek. Dzielą się one na kilka rodzajów, ale w każdym tytule wnoszą zawsze powiew nowości lub ciekawostek mechanicznych. W różnych tytułach karty spełniają różne funkcje. Mogą odgrywać rolę postaci, surowców, budynków, akcji, czarów oraz czego tylko wyobraźnia autorów sobie zażyczy. Karcianki mogą być mniejsze, szybsze, ale także większe, bardziej zaawansowane. Dziś mamy dla Was listę siedmiu naszych ulubionych gier karcianych. Zapraszamy do lektury, może uda się kogoś zainspirować?

1. Pirackie Porachunki - ukłon w stronę klasycznych gier karcianych (np. Tysiąc) w wersji dziecięcej. Jako, że gry dla dzieci często bywają zaawansowane w swojej prostocie to w tym tytule będziemy ostro główkować, liczyć, zbierać lewy i dokładnie obstawiać, aby nasze deklaracje okazały się trafne.

2. Łotry - ekonomiczna gra z elementami negatywnej interakcji. W grze budujemy swoje bogactwo dzięki Robotnikom, ale uwaga - przeciwnik tylko czyha, aby ci przeszkodzić lub wręcz bezczelnie ukraść ciężko zarobione złoto.

3. Osadnicy: Narodziny Imperium - świetna, strategiczna gra o budowaniu własnego imperium. W trakcie gry będziemy odkrywać nowe tereny, wznosić budynki potrzebne do produkcji zasobów, a także najeżdżać inne imperia. A wszystko po to aby to Twoja cywilizacja była najpotężniejsza.


4. Red 7 - tytuł ponownie na naszej liście Top. To musi o czymś świadczyć, nieprawdaż? Strategiczne główkowanie i planowanie ruchów, aby w swojej turze być na wygranej pozycji.

5. Loża Szyderców Black - bo karcianki to nie tylko miło spędzony czas przy Makao czy Liście Miłosnym. Karcianki to również potężna dawka czarnego humoru. Autorzy gry mają bardzo pozytywne nastawienie do otaczającej ich szarej rzeczywistości.


6. Rosyjska Ruletka: Mistrzostwa Świata - gratulujemy! Właśnie zakwalifikowaliście się do turnieju z którego niewielu uchodzi żywym. Rosyjska Ruletka to świetna gra karciana, w której jako kapitanowie drużyny walczyć o przetrwanie i zwycięstwo, poprzez poprawne obstawianie ilości naciśnięć spustu bez wystrzału.


7. Strażniczki - lubicie blefować? Polecamy wypróbować ten tytuł. Szybka i kompaktowa gra z mechaniką blefowania, obstawiania oraz draftu. Wydaje się proste? Owszem, ale tylko do czasu, gdy do akcji wejdą specjalne zdolności Strażniczek.


Oto nasze ulubione karcianki. Oczywiście jest ich znacznie więcej, ale wybraliśmy spośród klasyków jak i nowości tytuły, które mogą Was zainteresować. Znajdziecie na tej liście coś szybkiego i rodzinnego, jak również dłuższe tytuły, które sprawią, że podczas nadchodzącej małymi krokami zimy będziecie po nie często sięgać.
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive