16 gru 2017

Święta, prezenty, propozycje!


Jeśli należycie do grona naszych stałych Czytelników, zapewne nie trzeba Was przekonywać do gier planszowych, bo doskonale znacie wszystkie zalety planszówek… Być może jednak Wasze najbliższe otoczenie nie podziela jeszcze Waszych zainteresowań? Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się Święta i pewnie powoli zaczynacie obmyślać prezenty dla najbliższych, dzisiaj spróbujemy udowodnić Wam, dlaczego to właśnie gry planszowe mogą być idealnym prezentem pod choinkę.


Prezent dla rodzeństwa, dziecka, przyjaciół, a nawet całej rodzinki? Proszę bardzo! Oto niepodważalne dowody na to, że planszówka to idealny prezent na Święta…

Coraz bardziej uwielbiamy gry…

Niezależnie od tego, czy ktoś woli planszówki, czy może gry karciane, gry video, czy też Totolotka albo systemowy EuroJackpot, wszystkie gry mają to do siebie, że wywołują pozytywne emocje. Gramy, bo chcemy poczuć odrobinę rywalizacji, dreszczyk emocji albo mocniejsze bicie serca. W końcu jednym z synonimów „gry” jest „zabawa” – a ta jest nie tylko domeną dzieci, lecz osób w każdym wieku.

Nie da się ukryć, że planszówki ostatnio wróciły do łask. W każdym większym mieście znaleźć można kawiarnie czy bary zaopatrzone w kolorowe pudełka z grami, a także specjalistyczne sklepy wyłącznie z grami planszowymi. Samoistnie nasuwa się tutaj pytanie: Jak to możliwe, że w dobie technologii i innowacji, coraz więcej osób woli planszówki od gier video? Z psychologicznego punktu widzenia odpowiedź wydaje się bardzo prosta: Tęsknimy za prawdziwymi relacjami i kontaktem z ludźmi – czyli tym wszystkim, czego nie dadzą nam ani gry online, ani social media. Dlatego też gra planszowa może być idealnym prezentem dla całej rodziny…

Planszówka – prezent dla całej rodziny

Wiele osób co roku staje przed tym samym dylematem – Co kupić mamie, tacie, rodzeństwu i najbliższej rodzinie? Gra planszowa jest chyba jednym z niewielu upominków, który ucieszy wszystkich. Zwłaszcza jeśli każdy będzie miał okazję pograć podczas Świąt i odpocząć od wspólnego biesiadowania i nieustannego jedzenia.

Poza tym – powiedzmy sobie szczerze – przy świątecznym stole pada bardzo wiele niekomfortowych pytań. Ciocia, babcia czy dziadek chcą wiedzieć, kiedy w końcu znajdziemy pracę, dlaczego nam się przytyło, czemu wszystkie koleżanki wyszły już za mąż a my jeszcze nie, i tak dalej… Pierwszy i drugi dzień Świąt to taki czas, kiedy wciągająca gra planszowa nie tylko zachęciłaby rodzinę do wspólnej zabawy i spędzenia czasu razem, ale także pomogłaby nam uniknąć wielu niewygodnych pytań czy dyskusji.

Kogo ucieszy gra planszowa?

Poza sprawieniem niespodzianki całej rodzinie, warto pomyśleć o indywidualnych prezentach z grą planszową w roli głównej. Jeśli planujecie zrobić radość jakiemuś dziecku, koniecznie zajrzyjcie do jednego z naszych poprzednich artykułów (znajdziecie go tutaj). „Pędzące żółwie”, „Domek”, a może „Ciasteczkowe potworki”? Wszystkie nasze propozycje będą dla najmłodszych wspaniałą odskocznią od wieczorów spędzonych w towarzystwie tabletu czy smartfona.

Najlepszemu kumplowi, przyjacielowi czy przyjaciółce możecie sprawić grę zgodną z ich zainteresowaniami. Wystarczy, że skorzystacie z zakładki „spis recenzji” na naszej stronie i na pewno znajdziecie coś odpowiedniego. Wielbiciele Daenerys Targaryen i Jona Snow z pewnością docenią popularną grę Cluedo w ostatniej wersji: „CluedoGra o Tron”. Z kolei klasyczny i kultowy już Dixit ucieszy każdego, kto lubi pobudzać swoją kreatywność i wyobraźnię. Co więcej, okazuje się, że Dixit jest grą wręcz uwielbianą przez coachów i osoby zajmujące się rozwojem osobistym. W ich wydaniu kolorowe karty Dixit są narzędziem wspierającym proces rozwojowy czy coachingowy.

Osoba, która nieustannie mówi o polityce na pewno uśmiechnie się na widok gry o wiele mówiącym tytule: „Jak żyć, Panie Premierze?”, a imprezowicze z pewnością docenią prezent w postaci gier: „Telepatia”, „Karaluszek Kłamczuszek” czy „Czarne Historie”.

Planszówki mają to do siebie, że integrują i łączą ludzi, przełamując największe lody. Sprawdzą się więc idealnie zarówno dla osoby ekstrawertycznej, która lubi błyszczeć na każdej domówce, jak i dla osoby nieśmiałej, która – dzięki grze – będzie mogła się rozluźnić i poczuć swobodnie w każdym towarzystwie.

Nie ma też tutaj żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wiek. Ta sama gra może zaangażować zarówno dzieci, ich rodziców, jak i osoby starsze. Planszówki to bowiem nie tylko dobra zabawa i „kupa śmiechu”, ale też czas spędzony wspólnie z najbliższymi. A przecież o to przede wszystkim chodzi w Świętach Bożego Narodzenia, prawda?
Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive