30 gru 2017

Podsumowanie i podziękowania

Końcówka roku to dla każdego czas na podsumowania mijającego okresu. Czas na refleksje oraz plany na nadchodzący rok. My również chcemy zebrać w całość owoce ostatnich miesięcy w tym poście i podzielić się z Wami wynikami naszej pracy. Dziękujemy Wam, że nas odwiedzacie i czytacie nasze artykuły. Dziękujemy za wszystkie łapki w górze na Facebook'u czy Instagramie. Jest to dla nas pozytywny sygnał, że nasza praca nie idzie tylko w eter, ale ktoś faktycznie czyta nasze teksty.

Rok 2017 to dla Sterty ciężki rok. Ale w dobrym tego słowa znaczeniu, bo ciężka praca mocno zaowocowała. Do naszej załogi dołączyło parę nowych osób i zmieniliśmy wygląd bloga. Z tygodnia na tydzień pojawiało się więcej recenzji i innych planszówkowych artykułów, a także nasze profile na social mediach się rozrosły. Zaczęliśmy współpracę z kilkoma nowymi wydawnictwami, jeździliśmy na konwenty, aby zdawać Wam z nich relację.

Ogromne podziękowania należą się również wszystkim wydawcom, którzy wspierają nas od wielu lat! Zaczynaliśmy od mniejszych firm wydawniczych, by teraz współpracować z tymi największymi w Polsce, jak np. Rebel czy Portal. Każdą współpracę jednak traktujemy na równi i z każdej gry wszystkim wydawców cieszymy się tak samo!

W przyszłym roku mamy nadzieję, że będziemy Was zaskakiwać jeszcze większą ilością publikowanego materiału i nie będą to same recenzje. Popracujemy również nad regularnym organizowaniem spotkań planszówkowych, na które już Was serdecznie zapraszamy. Jesteśmy pozytywnie nastawieni na kolejne 12 miesięcy, abyście często do Nas wracali.

Skoro o podsumowaniach mowa, nie mogło zabraknąć małej listy najlepszych gier planszowych, w które graliśmy w tym roku. Przedstawiamy Wam dwanaście tytułów (niekoniecznie wydanych w 2017 roku), które nas oczarowały w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Kolejność nie ma znaczenia.

1. IceCool - Ta gra znalazła się na tej liście bo to świetny przykład, że przy planszówkach trzeba też się ruszać. Jest to połączenie klasycznej gry w kapsle z nowoczesną zabawą. Dzieci będą się wielokrotnie zagrywały bez pamięci.

2. Wojownicy Midgardu - Temat wikingów często pojawia się w karciankach i planszówkach. Tutaj wikingowie wrócili, aby bronić swej krainy przed najazdem złych potworów. Ładne wykonanie z ciekawymi mechanikami.

3. Bankrut - Lubimy gry imprezowe, a Bankrut jest świetnym jej przykładem. W tej grze nie opłaca się być cichą myszką, ale twardym i głośnym negocjatorem!

4. Fuse - Gdy stoper ruszy, nie ma czasu do stracenia! Rzucając jak najszybciej kośćmi i współpracując ze sobą, musicie rozbroić cały szereg bomb. Wszystko oczywiście w czasie rzeczywistym.

5. Miecz Samuraja - A gdyby rzucić wszystko i zostać samurajem? Proszę bardzo - w tej karciance wcielamy się w rolę dobrych i złych samurajów i walczymy między sobą, starając się nie zdradzić swojej tożsamości.

6. Pandemic Legacy: Sezon 2 - Co tu dużo pisać. Najlepsza gra 2017 roku. Koniec.

7. Diamenty - Płynie w Was żyłka odkrywców, a filmy z Indianą Jonesem znacie na pamięć? Spróbujcie zebrać więcej diamentów niż wasi przeciwnicy, zanim wpadniecie w wężową pułapkę.

8. The Godfather: ImperiumCorleone - chcemy Wam złożyć pewną propozycję. Propozycję nie do odrzucenia. Zagrajcie kilka partii tej gry, a z pewnością poczujecie się jak sycylijscy mafiozi.

9. Łotry - Na takiej podsumowującej rok nie mogło zabraknąć też polskiego akcentu. Łotry to zdecydowanie najlepsza polska gra w tym roku. Urzeka prostotą, negatywną interakcją i świetnymi grafikami.

10. Kraina Snów - Mimo, że król jest tylko jeden to tę grę można by nazwać następcą Dixita. Piękna gra w skojarzenia z dobrą wróżką i złym chochlikiem.

11. Ocaleni - Cięższy tytuł, ale bardzo regrywalny. Zachęca swoją postapokaliptyczną tematyką oraz urozmaiconą mechaniką worker placement. Wykonanie stoi również na wysokim poziomie. Zwłaszcza edycja kolekcjonerska.

12. Unlock - Gry typu escape room, podbiły Internet i większe miasta, w których powstają specjalne pokoje z zagadkami. W świecie planszówek jest już sporo tytułów tego typu, a Unlock jest najciekawszym z nich.

Oczywiście lista mogłaby być dłuższa jak i w każdej takiej "topce". Tutaj jednak zamieściliśmy gry, które nas najbardziej urzekły w tym roku. Wykonaniem, mechaniką, tematem, wszystkim. Przekonajcie się sami i wypróbujcie jakiś tytuł z tego zestawienia, albo zagrajcie w jakąś inną grę recenzowaną przez nas w mijającym 2017 roku.

Nie przedłużając już więcej, chcemy jeszcze raz podziękować Wam drodzy czytelnicy Sterty Gier za wszystkie odwiedziny, lajki i komentarze. Tymczasem zabieramy się do pracy, bo recenzje gier dla Was same się nie napiszą!


Share:

Ścisła współpraca

My na Facebooku

Labels

Blog Archive